Ukončenie prázdnin na rybníku

V nedeľu 29.8.2010, vodácky klub ŠK Blava zorganizoval pre záujemcov z radov mládeže ukončenie prázdnin na rybníku pri amfiteátri. Aj keď počasie nepripomínalo letné horúčavy, predsa na a pri vode nikomu nebolo zima. Popoludnie strávené v kanoe alebo kajaku si nedali nakoniec ujsť nielen už naozaj vodácky naladení bubánoví chlapci, súrodenci huttoví a vodácki dorastenci z Dechtíc Marek a Tomáš, ale pod dozorom Ing. Petra Bubána, Lenky Huttovej, Tomáša Mikuša a mňa( hoci ja som si vyčlenil miesto pri pečení klabások v zbojníckej kuchyni pod totemom) aj dievčaťa posedávajúce na lavičkách pri rybníku. Najskôr len nedôverčivo pokukovali na to, čo sa na vode rybníka deje.
Strach prekonali postupne, ale zákaz rodičov predsa len bol rešpektovaný a na kamarátky sa zostala jedna dievčina pozerať z brehu. Ako si to vybaví s rodičmi sa mi nepodarilo zistiť, ale keď ich privedie niekedy medzi vodákov, tak určite striktný zákaz “ na vodu nesmieš“ by sa mohol zmeniť na vodácke “ bez dozoru starších a bez vesty na vodu nikdy“!
Zasúťažili sme si, vyskúšali hádzačku používanú na pomoc vodákom v problémoch na tečúcej vode z brehu a pospomínali na prežité chvíle na vode a na končiace sa prázdniny. Trochu pripálené klobásky myslím chutili všetkým a opečený chleba na ohni v prírode chutí podobne ako vyprážaný nedeľný rezeň od maminky. Prišiel nás pozrieť šéf rybárov Ing. Remenár, ktorý pri kontrole zistil, že mu v revíry nepytlačíme, ale sa vždy postaráme o čistotu okolia a zanesený odtok z rybníka.. Mgr. Jozef Hutta zvečnil, čo si účastníci odnášali zo zaujímavého podujatia a prostredníctvom týchto par riadkov si to dovolím sprostredkovať aj pre Vás.

Ing. Jozef Vrbovský