BLAVA OPEN – mladšie žiačky, mladší žiaci

V dňoch 14.8. až 16.8.2010 sa v priestoroch Tenisového areálu slávnych ŠK BLAVA konal tenisový turnaj mladších žiačok a mladších žiakov organizovaný STZ.
Tohto turnaja sa zúčastnilo 20 dievčat, z toho štyri dievčatá boli z nášho klubu. Martina Čápková, Tamara Lehutová a Klára Zacharová nestačili na svoje súperky a prehrali už v prvom kole. Lea Remenárová podala počas troch dní kvalitné výkony a porazila všetky svoje súperky. Veľmi dobrý zápas zahrala vo štvrťfinále s Tvaroškovou zo Slovana, ktorý trval takmer tri hodiny. V semifinále porazila prvú nasadenú Adamčíkovú z Trnavy. Vo finále porazila Matejčíkovú z Piešťan 7/5 6/0 a získala krásny pohár s diplomom za prvé miesto v dvojhre. Vo štvorhre spolu s Adamčíkovou skončila na prvom mieste. Na treťom mieste v štvorhre skončili aj Klára Zacharová s Tamarou Lehutovou.
Chlapcov sa turnaja zúčastnilo 17, z toho dvaja z nášho klubu. Kostolanský Dušan vypadol v prvom kole a Hrabovský Vladimír skončil na treťom mieste, keď v semifinále prehral s druhým nasadeným Kánikom z Trnavy 2/6 1/6. Vo finále vyhral Kvak s Kánikom 6/2 6/2. Hrabovský s Kostolanským vo štvorhre skončili na treťom mieste.
Počas celého turnaja sa nevyskytol žiaden problém, bolo veľmi dobre postarané o súťažiacich aj vďaka občerstveniu, ktoré poskytovala firma Regatel. Počasie nám prialo a tešíme sa na ďalšie turnaje, ktoré by sme chceli zorganizovať v našej obci.