Stolnotenisový turnaj o pohár starostky obce

Vydarený 9.ročník stolnotenisového turnaja o Pohár starostky obce.

Už tradičný Novoročný stolnotenisový turnaj  o pohár starostky obce sa tentoraz odohral v dvoch dňoch 8.- 9.1. 2016 v telocvični ZŠ. Piatok – 8.1. patril žiakom, ktorý štartovali v dvoch kategóriách – ml. žiaci(1.-4.ročník ZŠ) a  st. žiaci . V kategórii st. žiakov vyhral podľa očakávania Patrik Sýkora a v kategórii mladších žiakov Marek Hulík. Sobota patrila dospelým a to v dvoch kategóriách –registrovaní a neregistrovaní (t.j. rekreační) hráči.

V súťaži registrovaných mužov zvíťazil po ročnej prestávke Miroslav Rábara a súťaž neregistrovaných vyhral František Vágovič , ktorý tak obhájil vlaňajšie prvenstvo.

Tohtoročný turnaj mal nesporne najvyššiu úroveň v celej histórii a to vo všetkých kategóriách.

Už v prvý deň v kategórii žiakov sme videli veľmi pekné súboje na dobrej úrovni. Naši žiaci dokázali , že nie náhodou sa  držia v 1. lige na peknom piatom mieste a B – družstvo vedie suverénne 2.ligu.  Zaujali najmä zápasy   Lucie Čapkovičovej s Tomášom Hyžom , či s Tomášom Matovičom , ako aj súboj oboch Tomášov – Hyžu a Matoviča .  Sympatické výkony ukázali aj Soňa Krajčovičová a Lukáš Padyšák. Samozrejme, nad všetkými jasne trónil Patrik Sýkora, ktorý nemal konkurenciu a svoje majstrovstvo dokázal aj v mužskej kategóri.  Pochváliť treba aj 9-ročného Mareka Hulíka, ktorý medzi staršími žiakmi síce ešte nevyhral, ale ukázal bojovné srdce a naznačil, že v budúcnosti s ním treba rátať , rovnako ako aj s 8-ročným Danielom Uváčikom.   Škoda , že na turnaj neprišlo viac žiakov tejto vekovej kategórie, hoci boli prihlásený ešte dvaja ďalší.

V mužskej kategórii sa turnaja zúčastnilo celkom 31 hráčov , 16 neregistrovaných a 15 registrovaných .  Prvenstvo v kategórii neregistrovaných obhájil František Vágovič ( v 80-rokoch jeden z prvých aktívnych hráčov) po ťažkom finálovom súboji so Samuelom Matovičom (3:2). Aj ďalší neregistrovaní hráči ukázali solídnu hru a bojovné srdce .

Kategória registrovaných bola po športovej stránke vrcholom celého turnaja. Príznačný je prienik mládeže medzi najužšiu hráčsku elitu nášho stolnotenisového oddielu. Veď medzi najlepšími šiestimi skončil 1 žiak (Patrik Sýkora) a 1 dorastenec( Rasťo Michalec) , pričom práve ich vzájomných zápas patril medzi najlepšie . Samozrejme, v elitnej šestke boli všetky stretnutia na vysokej úrovni, zaslúžili sa o ne tiež  Miroslav Rábara , Jozef Čápka, Karol Gajdoš ml. a Vladimír Tibenský . Veľmi dobrá úroveň bola už v základných skupinách , kde sme tiež videli kvalitný stolný tenis.

Celkove priebeh turnaja a výsledky ukázali  z roka na rok vzrastajúcu úroveň st. tenisu v J. Bohuniciach a tiež , že sa o jeho budúcnosť netreba obávať.  Aj keď stolnotenisový oddiel má teraz úspešných žiakov, dlho to tak nemusí byť. Stolnotenisovému oddielu začínajú chýbať najmladší žiaci. Preto vyzývame aj touto cestou rodičov detí vo veku 7-10 rokov , aby prišli s deťmi vyskúšať tento krásny šport . Radi ich privítame každý utorok, štvrtok a piatok o 16,00 v telocvični ZŠ.