Derby po 20-ročnej pauze! Sobotný zápas Jaslovské Bohunice – Malženice láka divákov

Písali o nás v Trnavskom Hlase:

Bude to zápas ako remeň! Vo štvrtej lige severozápad sa schyľuje k veľkému derby. Jaslovské Bohunice privítajú Malženice. Súboj má pikantnú príchuť nielen preto, že ide o súboj susedných obcí, veď kluby sa v súťažnom dueli nestretli takmer dvadsať rokov! Posledné meranie síl datujú na sezónu 1995/96. Kluby na seba narazili v prvej B triede (6. liga), kam Malženice zostúpili a Jaslovské Bohunice boli nováčikom. Na jeseň sa v Malženiciach zrodila remíza 1:1, v odvete vyhrali Jaslovskobohuničania vysoko 5:1. ŠK Blava potom pokračovala v úspešnom ťažení, klub sa postupne prepracoval až do tretej najvyššej súťaže.

Chcú sa naštartovať práve v derby

Šláger 13. kola sa uskutoční v sobotu 31. októbra s výkopom o 13.30 na štadióne v Jaslovských Bohuniciach.„K dispozícii budeme mať takmer kompletný káder. Chýba nám dlhodobo zranený Tomáš Sedlák, svalové problémy má Michal Kaľuha, ale veríme, že do víkendu bude v poriadku,“ vraví pred zápasom predseda ŠK Blava 1928 Marek Juhász.Očakáva sa, že v hľadisku sa zíde niekoľko stoviek fanúšikov. Cenu lístkov stanovili na 1,50 eur, pre dôchodcov za 0,50 eur, ženy a deti majú majú vstup zdarma.„Ľudia žijú zápasom, atmosféra však má športový charakter, čo platí aj o vzťahoch medzi klubmi. Obe mužstvá sa dobre poznajú, my sme videli naživo ich zápasy, oni častu navštevujú naše,“ pokračoval.„Malženice disponujú veľkou útočnou silou v Gogolákovi a Branišovi, v strede poľa sa môžu oprieť o Karhana a Benkovského. Naše mužstvo je kolektívne, na každom poste máme schopných hráčov, výsledky tomu však zatiaľ nezodpovedajú. S umiestnením nie sme spokojní, mančaft má na viac, veríme, že to prelomíme práve proti Malženiciam a tréner Stachura pripraví úspešnú taktiku.“ Futbalový rok ako celok však vnímajú v klube pozitívne „Jar bola veľmi dobrá, mužstvo do jesennej časti vstúpilo veľmi dobre. V pohári sme sa dostali ďaleko, v lige sa potom niečo akoby zlomilo, bohužiaľ, body strácame smolne. Hráme síce atraktívne, ale nevieme sa presadiť strelecky, pričom doplácame na lacné inkasované góly. Smola sa nám lepí na päty, potrebujeme, aby sa k nám trochu priklonilo aj futbalové šťastie,“ dodal.

Jazdou na bicykli si pripomenie legendy

Pre prezidenta malženického futbalu Petra Macha má stretnutie mimoriadny význam.“Pre mňa osobne je to väčší zápas ako s Bolerázom. Ako rodák z Malženíc som bol odchovaný na týchto derby. Potešilo by ma, keby sa zmobilizovali fanúšikovia oboch táborov a v sobotu mal duel výraznú kulisu. Som presvedčený, že len z Malženíc príde dvesto ľudí,“ vraví Macho.„Mrzí ma, že duelu sa nedožil legendárny strelec Malženíc Edo Katrušák, ktorý nás v úvode roka opustil. Počas zápasu si na neho určite spomeniem,“ pridal jedným dychom. Funkcionár Dynama sa rozhodol, že pamiatku bývalých hráčov oboch klubov, ktorí už nie sú medzi živými, si pripomenie netradičným spôsobom. Na zápas pocestuje na bicykli.“Keď som bol malý chlapec, cesty pri takýchto zápasoch neraz lemovali fanúšikovia, ktorí sa presúvali medzi obcami práve na bicykloch. Ak nebude vyložene zlé počasie, zaspomínam si na staré časy.“Papierové predpoklady favorizujú Malženice, ktoré bojujú o postupové méty a sú v lepšej hernej pohode. Peter Macho však upozorňuje na silu súpera.„Mužstvo Jaslovských Bohuníc má solídnu kvalitu, ich doterajšie postavenie v tabuľke je veľmi klamlivé. Tím vedie kvalitný tréner Stachura, sedem hráčov by som si vedel predstaviť v našom tíme, boli by posilami.“Macho ocenil aj dobré diplomatické vzťahy medzi klubmi, ktoré sú podľa jeho slov „najlepšie za posledné roky.“

31