ŠK Blava víťazom Detského Fed Cupu

Po víťazstve dievčat v regionálnom kole turnaja družstiev ,,Detský Fed Cup s Nadáciou SPP´ v Topoľčanoch, sa mladé tenistky predstavili 2.-4.10.2009 na celoslovenskom finále v NTC Bratislava. Po minuloročnom 9.mieste a získanými skúsenosťami sme vedeli, ako sa pripraviť na toto dôležité finále. To, že budú rozhodovať detaily sa dalo predpokladať a tomu bola podriadená aj príprava. Dievčatá v zložení: Patrícia Junasová, Alexandra Mrvová, Lea Remenárová a Timea Michalicová sa pripravovali v halách pod vedením Ing. Jána Ondrušku a Ing. Igora Cepka (klubový tréner).

V piatok sme nastúpili na centrálnom dvorci proti Slávii Právnik Trčka&Kurek Bratislava. Patrícia aj Alexandra získali po bode a v štvorhre sme suverénnym víťazstvom 6:1 vyhrali a zabezpečili si víťazstvo 3:2. Dvojhry boli z našej strany veľmi opatrné a prejavovala sa nervozita prvých zápasov.
V sobotu v semifinále sme nastúpili proti ambicióznemu súperovi z Prešova. Patrícia aj Alexandra získali bod z dvojhier a takisto sme získali tretí bod zo štvorhry po víťazstve 6:2. V týchto zápasoch dievčatá odviedli svoje maximum a aj preto sme sa dostali historicky prvýkrát do finále tejto súťaže.
V nedeľu sme nastúpili na finále proti domácemu Slovanu SLSP Bratislava z početnou skupinou fanúšikov na čele so starostom obce Petrom Ryškom a predsedom oddielu TK Ing. Ľubomírom Podmakom. Na centrálnom dvorci sa ozývalo ,,Bohunice do toho´ poprípade mená dievčat. Vo finálových zápasoch získala Patrícia dôležité dva body a bod sme získali zo štvorhry, ktorá bola na celom turnaji našou silnou stránkou. Alexandra hrala veľmi dobre len jej chýbala lepšia koncentrácia, čo ju stálo zápas. Patrícia nastupovala za stavu 2:1 pre nás na dôležitý zápas. V ňom po zlom začiatku musela odvracať mečboly a zo stavu 2:5 to dotiahla na 5:5 a pri jej víťaznom údere sa súperka nešťastne zranila a zápas skrečovala čo znamenalo tretí bod a naše historické a zaslúžené víťazstvo. V ďalšom zápase nastúpila Lea proti húževnatej súperke. Zápas prehrala po peknej hre a tým sa upravil stav na konečných 3:2 v náš prospech.

Družstvá ako Prešov, Slovan, Žilina či Komárno mali vo svojom strede veľmi silné hráčky ale naše družstvo malo vyrovnanú dvojicu Paťku, Sašku a neustále sa zlepšujúcu Leu. Predseda tenisového zväzu Tibor Macko sa vyjadril, že považoval naše družstvo za jedného z favoritov na víťazstvo pre vyrovnanosť a kvalitu našich dievčat.

Za to, že obec vyšla v ústrety pri trénovaní v halách a príprave dievčat trénermi Ing. Igorom Cepkom a Ing. Jánom Ondruškom, ktorý dievčatá takticky a herne pripravil v priebehu dvoch týždňov sa chcem v mene výboru TK a rodičov dievčat čo najsrdečnejšie všetkým poďakovať.

Ing. Martin Junas, kapitán tímu a člen VVTK