Svetový pohár v tlaku na lavičke

České hlavné mesto v dňoch 16. – 18.10. 2009 bolo dejiskom svetového medzinárodného poháru v tlaku na lavičke a silového trojboju. Počas troch dní sa postupne predstavilo 120 pretekárov z ôsmich štátov. Oddiel B.A.S.T. ŠK Blava sa predstavil v prvý deň súťaže tromi pretekármi. V kráľovskej disciplíne tlaku. My sme mali pretekárov v troch váhových kategóriách, do 82,5 kg , do 90 kg a do 100 kg.
Vo váhovej kategórii do 82,5 kg nás zastupoval Pavol Sobol, brat Jána Sobola. Prvým pokusom zdolal hranicu 100 kg. Druhý pokus mu nebol uznaný pre technickú chybu, hoci zdolal 120 kg. V treťom pokuse skúsil váhu zopakovať, žiaľ neúspešne. Obsadil tak celkové 15. miesto. Druhým pretekárom vo váhovej kategórii do 90 kg bol Peter Matovič. Svojimi pokusmi 150 kg, 160 kg a 168,5 kg potvrdil dobrú formu a urobil osobný rekord. Obsadil tak celkové ôsme miesto. Posledným tretím pretekárom bol Radovan Tomašovič, ktorý súťažil vo váhovej kategórii do 100 kg. Prvým pokusom 140 kg a druhým pokusom 150 kg obsadil celkové jadenáste miesto.

Tréner B.A.S.T. Ladislav Hricišče:
´ Ďakujem pretekárom za kvalitné výkony a osobné rekordy. Pri silnej konkurencii chalani skončili v prvej dvadsiatke z päťdesiat pretekárov. Čakajú nás ešte dva preteky. Jeden v Poľsku a druhý v Trnave. Som rád , že si k nám postupne nachádzajú cestu noví pretekári a týmto chcem medzi nami pozdraviť a privítať Pavla Sobola , ktorý absolvoval prvú súťaž. Držíme mu palce.´

Ladislav Hricišče, predseda B.A.S.T.