Rok ubehol ako voda, vodák s turistom si ruku podá…….

Tí, čo prijali naše pozvanie na silvestrovský výstup na Marhát, tak spolu s tisíckou ďalších turistov potvrdia, že deň bol ako vyšitý, príroda bola čarokrásna a stromy boli pocukrované ako v ruskej rozprávke. Veľmi krásna a vydarená akcia. Tí, čo zaváhali, si to môžu o rok vyskúšať.

Rok 2012 začali vodáci – turisti tradične zimným výstupom na Klenovú. Vodné víly čarovným prútikom vykúzlili nádherné počasie a potom už bola radosť kráčať po vŕzgajúcom snehu za asistencie vysmiateho slniečka. Táto nenáročná túra zalesnenou krajinou Malých Karpát je vhodná i pre rodiny s deťmi a týmto ju vrelo odporúčame. Zdravo vyštípaní mrazíkom sme zakotvili pod poľovníckym posedom, kde sme sa zvítali s turistami z Dolného Lopašova. Atmosféru pri opekaní slaninky dotvárali zádumčivé a meditačné zvuky fujary, ktoré vzápätí vystriedali trampské piesne za sprievodu gitary. Ťažko sa odchádzalo, ale v tento deň sme mali ešte naplánovanú vodácko – vodnársku oslavu 121. narodenín vodných víl, na ktorej sme neoficiálne privítali nových členov klubu. A do vodnej ríše nám pribudli štyri nové vodné víly a jeden malý vodný mužíček.

Môžeme len skonštatovať, že keď sa chce aj motyka vystrelí. To naše zdravé jadro sa teraz v zimných mesiacoch v rámci otužovania stretáva v saune ŠK Blava a tieto stretnutia využíva i na plánovanie našej činnosti na rok 2012. Zákopové boje s nadhľadom športovcov prehliadame, každý sa môže sám rozhodnúť, či v klube ostane alebo si zvolí inú cestu. Máme schválený štatút VTK ŠK Blava Jaslovské Bohunice, začíname budovať novú materiálnu základňu.

Tento rok už sme stihli zimný výstup na Klenovú, kúpanie spojené s otužovaním v Thelmarparku Dunajská Streda a potulky prírodnou lokalitou Šumperský Jarok v Hlohovci. V apríli plánujeme otváranie vody Váhu spojené s cykloturistikou, ale aj účasť na turistickej akcii: „Jarný pochod Hlohovec – Piešťany“. V máji chystáme otváranie vody na bohunickom rybníku, chceme absolvovať hrebeňovku Považským Inovcom a obdivovať rozkvitajúcu prírodu v areáli Včelárskej Paseky v Kráľovej pri Senci. A v júni už tradične nesmieme chýbať s našim vodácko-turistickým programom na oslavách MDD.