Historické medaily pre tenistov ŠK Blava

Koncom roka sa uskutočnili v Piešťanoch Majstrovstvá Západoslovenského regionu v tenise mladších žiačok. Z nášho klubu sa ho zúčastnili tri hráčky, a to Patrícia Junasová, Lea Remenárová a Alexandra Mrvová. Reprezentovali vzorne. Novou majsterkou západoslovenského regiónu sa stala naša hráčka Patrícia Junasová po finálovom víťazstve nad hráčkou Piešťan Lenkou Starou v dvoch setoch. Bola to prvá zlatá na podujatí takéhoto významu a pravdepodobne prvá v histórii pre hráčku z vidieckeho klubu. Nestratili sa ani ďaľšie dve Lea Remenárová obsadila 3. miesto, keď prehrala v semifinále práve s Lenkou Starou a Alexandra Mrvová vypadla vo štvrťfinále s Patríciou Junasovou v najkrajšom trojsetovom dueli celých majstrovstiev. Svojimi výkonmi si všetky tri zabezpečili účasť ma Majstrovstvách Slovenska tejto vekovej kategórie, ktoré sa konali začiatkom januára v Bratislave.
Ani tu sa naše hráčky nestratili. Vo dvojhre postúpila najďalej Lea Remenárová, a to do štvrťfinále, kde podľahla po vyrovnanom boji prvej nasadenej Alexandre Pilárovej. Po trojsetových drámach vypadli vo dvojhre v osemfinále Alexandra Mrvová a Patrícia Junasová.
To najlepšie prišlo na záver. Patrícia Junasová spolu s Lenkou Starou postúpili vo štvorhre až do finále, kde takmer porazili prvý nasadený pár Šenkárová, Roháčová, keď po prvom vyhratom sete len tesne podľahli v druhom a rovnako tesne aj v supertiebreaku. Druhé miesto na Majstrovstvách Slovenska a strieborná medaila je nielen historickým medzníkom v rozvoji tenisu v Jaslovských Bohuniciach, ale aj potvrdením dobrej prípravy hráčok v tréningovom procese. Veríme, že táto medaila nebude posledná pre náš klub v jeho krátkej histórii.
Ing. Igor Cepko  klubový tréner