Zhodnotenie zimného prípravného obdobia mužov

Zimné prípravné obdobie sme zahájili 7.1.2009 zoznamovacím tréningom, hráči boli oboznámení predstavami a cieľmi našej prípravy, testovaním hráčov sme si overili, kde sú naše klady, ale aj zápory a následne sme vyvodili kroky na vylepšenie a odstránenie nedostatkov, ktoré sme konzultovali spoločne aj s trénerom Jarábkom, ktorý tu zanechal kus poctivej práce. Preto aj chceme nadviazať a pokračovať v tomto začatom trende. Prípravné
obdobie sme absolvovali v domácich podmienkach, aj sústredenie sme absolvovali doma v J. Bohuniciach, kde máme vytvorené výborné podmienky na tréningový proces, regeneráciu, telocvične a taktiež posilňovňu a to nehovoriac, že tu máme aj ihrisko s umelou trávou, na ktorom sme mohli trénovať počas celého prípravného obdobia s loptami, čo je veľká výhoda pre všetky mužstvá ŠK Blava.
Počas prípravného obdobia nastal v kádri mužstva pohyb hráčov, niektorí odišli do iných klubov, Schmidt, Jakáb, Tóbl, Michalovič, Zošák, ale pre zmenu prišli aj noví hráči , Peter Krajčovič, Tomáš Sedlák, Ľuboš Švestka, Davor Vidosavljevič, Mirko Lázič, Petar Ilič, Cyril Maron. Počas prípravného obdobia sme odohrali aj 11 prípravných zápasov, v ktorých sa nám darilo striedavo, hlavne s mužstvami z vyšších súťaží sme odohrali výborné zápasy, v ktorých koncentrácia mužstva spĺňala naše predstavy. Ale boli aj také zápasy s ktorými bola nespokojnosť a v tomto smere musíme ešte popracovať.
Na záver by som chcel zhodnotiť toto prípravné obdobie vcelku za úspešné, pretože až na malé zranenia a choroby Martina Gajarského, Borisa Mikláša (čaká ho operácia,) sme splnili to, čo sme si predsavzali. Teraz prichádzajú na rad majstrovské zápasy, na ktoré sa už hráči veľmi tešia. Toto mužstvo je odhodlané spraviť všetko, nielen pre víťazstvá, ale aj potešenie divákov a fanúšikov, ale aj pre celý realizační tým a všetkých ľudí, ktorí prispievajú svojim dielom k napredovaniu futbalu v J. Bohuniciach.

na stiahnutie:
výsledky prípravných zápasov

Pavol Bartoš, tréner ´A´ mužstva