Z ďalšieho života B.A.S.T Š.K. BLAVA

Náš mladý klub v poslednej dobe zaregistroval ďalšie úspechy zásluhou dvoch našich pretekárov Miloša Sýkoru a Miroslava Barteka , ktorý sa zúčastnili Národných majstrovstiev a na medzinárodnom pohári v tlaku na lavičke a silovom trojboji v Rakúskom Gross Siegharts.
Touto súťažou sa potrebovali nominovať na prípadné Majstrovstvá Európy , ktoré sa konajú 11.-14.06.2008 v Trnave a Majstrovstvá Sveta 1.-4.10.2008 v Nemeckom Lauchhammer. Prvý spomínaný dosiahol svojim dobrým výkonom 117 kg v tlaku na lavici nomináciu na M.E. a druhý pretekár si svojim výborným výkonom : 150kg tlak na lavici, 207,5kg drep a 207,5kg mŕtvy ťah, zabezpečil nomináciu na M.E. aj na M.S. v silovom trojboji. Ďalší pretekári klubu : Ladislav Hricište mal už nomináciu na M.E. zabezpečenú, Ján Sobol sa z dôvodu choroby nemohol na tejto súťaži zúčastniť a Ondrej Kmošena sa nezúčastnil taktiež z dôvodu dlhodobého zranenia ramena.
Dúfam, že naši pretekári nezaspia na vavrínoch, budú ďalej pokračovať vo svojich výkonoch a držíme palce na najbližšie M.E. v Trnave.

Ondrej Kmošena, predseda B.A.S.T.