Čo je nové v detskom tenise ŠK BLAVA

Ťažiskom doterajšej činnosti tenisovej prípravky v ŠK Blava bol základný tenisový výcvik najmenších detí a tréningová príprava a účasť tých starších na prvých turnajoch v rámci STZ. V uplynulom roku sa tri naše žiačky zúčastnili 4 turnajov detí do 9 rokov a dve najmenšie zvíťazili v detskom Fed Cupe. V tomto tenisovom súťažnom roku sme zaregistrovali dvoch chlapcov a jedno dievča v kategórii mladších žiakov, čo ich oprávňuje štartovať v oficiálnych turnajoch a súťažiach družstiev.

Keďže ešte rok- dva nebudeme mať dostatok hráčov na zloženie vlastného družstva, spojili sme sa s trnavským klubom TA NET, kde naša Laura Maluniaková hrá v spoločnom družstve druhú hráčku a chlapci Ondrej Zachar a Vladimír Hrabovský tvoria polovicu družstva ml. žiakov; v regionálnom majstrovstve z doterajších 8 zápasov 6 vyhrali. Naše deti- Paťka Junasová a Saška Mrvová sa zúčastnili už na troch turnajoch do 9 rokov – kde sú najmladšie, a ich dosiahnuté výsledky sú nádejou do budúcich dvoch rokov.
Našim najväčším problémom je prechod z tvrdého povrchu našich hál na antukové dvorce, na ktorých sa súťaže hrajú; preto teraz trénujeme striedavo v našich halách i na antuke v Trnave. Pre deti do 9 rokov sa v našom regióne – Bratislava, Trnava, Senica, Skalica, Trenčín, Piešťany, Nitra, Topoľčany – organizuje 25 turnajov a Saška a Paťka z nich absolvujú asi 15. Rovnako aj Laura v kategórii ml. žiačok a Ondrej s Vladom v ml. žiakoch.
Okrem spomínaných detí nám v tenisovej prípravke vyrastajú ďalšie šikovné deti vo veku od 7 do 10 rokov a cez prázdniny sa aj s nimi zúčastníme na prvých turnajoch začiatočníkov. Za pozornosť stojí aj tenisové napredovanie absolventov prvého ročníka tenisovej školy; 12 z nich sa pravidelne stretáva v hale pri rekreačnom súťažení a štyri staršie žiačky – Miška Matovičová, Linda Maluniaková, Lenka Horváthová a Lucia Kirinovičová si zmerali sily s rovesníčkami z Červeníka a vyhrali 4 : 2; v najbližšom čase sa zúčastnia na turnaji rekreačných tenistov v Novom Meste nad Váhom.
Naše tenisové deti, ale aj starší tenisti už netrpezlivo čakajú na začiatok výstavby otvorených tenisových dvorcov za kasárňami a veria, že tenis v našej obci čaká úspešná budúcnosť.

Ing. Ján Ondruška, tréner tenisovej prípravky