Vianočná súťaž v tlaku na lavičke

Trnavské kino Hviezda sa 19 . 12 . 2009 stalo dočasným domovom Slovenskej federácie silového trojboju a tlaku na lavičke . Poslednou súťažou v roku je tradičná Vianočná súťaž v tlaku na lavičke, ktorá dostatočne preverí silové schopnosti pretekárov ( súťaží sa bez super dresov ). Za účasti 65 pretekárov z 15 oddielov , sme mohli vidieť kvalitné výkony.
Oddiel B.A.S.T. Jaslovské Bohunice mal obsadené dve kategórie Teenager od 18 do 19 rokov a Junior .
V kategórii Teenager pretekal Rado Tomašovič , ktorý svojim suverénnym výkonom obsadil pekné štvrté miesto z dvadsiatich borcov. Bol to jeho najkrajší výkon celej sezóny . Hoci mu nepriniesol žiadnu medailu , ale bolo vidieť veľké zlepšenie u tohto pretekára . Veľká silová dispozícia dáva Radkovi dobrý štart do novej sezóny. O tomto chlapcovi budete určite ešte veľa počuť . ´Povedal po preteku tréner Hricišče Ladislav , ďakujem Radkovi za super výkon.´
V kategórii junior pretekali dvaja borci a to Peter Matovič a Michal Horváth . Peťo bol po chrípkovej viróze a zachoval sa ako pravý bojovník a svojim výkonom 145 kg obsadil celkové šieste miesto . Jeho sezóna začína v apríli, kde určite potvrdí svoju kvalitu . Ako posledný umiestnený pretekár bol Michal Horváth . Ide o nového člena B.A.S.T. a táto súťaž v tlaku bola jeho prvou . Svojim výkonom 125 kg. obsadil celkovo deviate miesto . Michal nie je klasickým tlakárom , skôr silový trojboj je jeho dominancia . Nová sezóna preverí jeho kvalitu . V tejto kategórii mal aj štartovať Pavol Sobol . Jeho zdravotný stav mu však bránil v kvalitnom výkone .´Poznám Paliho je to skromný chalan, on moc chcel, ale keď to nejde tak to nejde aj taký je šport´ . Vie tešiť, ale aj moc bolieť a od toho je tu tréner, aby vedel podržať pretekára keď to najviac potrebuje . Každý z nás tým prešiel a najlepšie by o tom vedel rozprávať Ferko Albert . Povedal po preteku Hricišče Ladislav.
Ďakujem chalanom za peknú a kvalitnú sezónu, ktorá nám priniesla tri zlatá z Majstrovstiev Slovenska , zlato a striebro z Majstrovstiev Európy a z Európskych pretekov dve zlaté , dve strieborné a jedna bronzová medaila . Verím, že sezóna 2010 bude kvalitnejšia čo sa týka výkonov a pretekári si zlepšia svoje osobné výkony a rekordy . A preto želám chalanom do novej sezóny veľa zdravia , čo najmenej zranení a mnoho úspechov, lebo iba silou vôle prekonáš sám seba.

Ladislav Hricišče, predseda B.A.S.T.