3.ročník stolnotenisového turnaja

Stolnotenisový oddiel ŠK Blava zorganizoval v sobotu 9.januára 2010 v KD Jaslovské Bohunice 3. ročník stolnotenisového turnaja neregistrovaných a registrovaných hráčov o pohár starostu obce.
Tento rok nás potešil rekordný počet záujemcov z radov neregistrovaných hráčov – až 31 hráčov. Určite k tomu prispela aj zmena miesta konania turnaja z telocvične do divácky atraktívnejšieho prostredia kultúrneho domu. Oproti predchádzajúcim ročníkom turnaj obohatila aj účasť stolnotenisových nadšencov z časti Paderovce, z Radošoviec a väčší počet žiakov a mládeže. Všetci mali možnosť si dosýta zahrať v piatich 6-7 členných skupinách, z ktorých postupovali vždy 2 najlepší do 2 päťčlenných štvrťfinálových skupín, z tých dvaja najlepší hrali semifinále.
Aj výsledky ukázali, že stolný tenis je šport v ktorom nie je rozhodujúci vek ani pohlavie, ale šikovnosť. Výbornými výkonmi sa prezentovala aj mladšia generácia – sestry Lenka a Miška Matovičové, Vlado Hrabovský ml., Filip Bango , bratia Martin a Samuel Matovičoví, Miloš Rapant ml..
Prvé miesto v kategórii neregistrovaných hráčov obsadil Milan Horný, ktorý vo finále zdolal Františka Rolenčíka . Tretie miesto obsadil Rudolf Ilavský po víťazstve nad Milošom Rapantom ml. .
Registrovaní hráči odohrali turnaj systémom ´každý s každým´. Ich turnaj bol veľmi vyrovnaný a v podstate do posledného zápasu nebolo jasné poradie na prvých piatich miestach. Nakoniec prvenstvo obhájil Miloš Rapant, pred Jozefom Čápkom.
Na 3.mieste skončil Ľuboš Mráz. Ďaľšie poradie – 4. Pavol Heteš, 5. Tibor Matovič, 6. Štefan Lehen, 7. Tomáš Gajarský, 8. Peter Gajarský.
Ocenenie najlepším trom v každej kategórii odovzdal starosta obce Peter Ryška. Organizáciu turnaja ako aj pripravené občerstvenie zabezpečili členovia STO Blava v spolupráci s Regatelom.
Verím, že sobotňajší športový deň sa všetkým účastníkom tak páčil, že už teraz sa tešia na ďalší ročník, ktorého sa zúčastnia v podobnom počte ako tohto ročníka.