Turnaj starších žiačok

V dňoch 16.6. – 21.6.2010 TK ŠK BLAVA zorganizoval v Tenisovom areáli slávnych turnaj pre vekové kategórie starší žiaci a staršie žiačky triedy D. Išlo o prvý turnaj organizovaný v rámci Slovenského tenisového zväzu v tomto areáli.

Turnaja starších žiačok sa zúčastnilo 27 dievčat medzi ktorými nechýbali S. Kadlecová a L. Maluniaková z ŠK BLAVA. Víťazkou vo dvojhrách sa stala H. Gergičová z LTC Leopoldov. Z našich dievčat sa viac darilo L. Maluniakovej, ktorá v semifinále podľahla neskoršej víťazke turnaja. Maluniaková a Gergičová vytvorili dvojicu, ktorá v súťaži štvorhier na kurtoch nenašla premožiteľky.

Súbežne prebiehal turnaj starších žiakov, do ktorého sa prihlásilo 24 chlapcov, z toho štyria z usporiadateľského klubu – V. Hrabovský, D. Kostolanský, J. Polakovič a O. Zachar. Víťazom dvojhier sa stal P. Jančovič z TK TENEM Nemšová. Našim chlapcom sa nedarilo. Najďalej z nich sa dostal Zachar. Súťaže štvorhier sa zúčastnilo 9 párov. Víťazmi sa stali chlapci z TK Červeník – K. Kovarský a F. Krajčovič.

Turnaj bol veľmi dobre organizačne zabezpečený, k čomu veľkou mierou prispel aj Ing. Tomáš Boleman – vrchný rozhodca turnaja. Neustále boli k dispozícii 4 organizátori, ktorí sa starali o plynulý priebeh turnaja. Všetky zápasy boli odohrané v rámci súťažného poriadku.

Hralo sa na 6 dvorcoch a k dispozícii bolo občerstvenie, o ktoré sa postarala spoločnosť Regatel.

Organizátori preukázali, že bez obáv môžu požiadať STZ o usporiadanie turnajov vyššej triedy.

Beáta Matovičová