MS v tenise mladších žiakov a žiačok 2010

V dňoch 2.6.-6.6.2010 prebiehali v Piešťanoch majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v tenise kategória mladší žiaci a žiačky. Tejto najvýznamnejšej súťaže sa zúčastnili aj naše tri tenistky Laura Maluniaková, Patrícia Junasová a Alexandra Mrvová. Laura odohrala turnaj vo veľmi dobrej forme. V prvom kole hladko zdolala svoju súperku Macháčovú a postúpila do druhého kola. V ňom sa stretla s nasadenou Konopáskovou. V kvalitnom zápase podala výborný výkon a vyhrala. V treťom kole hrala proti 8 nasadenej Lázárovej s Košíc. V tomto zápase zahrala na hranici svojich možností ale nestačila na kvalitnú hráčku a prehrala 6:3 6:3. Vo štvorhre hrala s Urbánkovou ale v prvom kole prehrali.
Naše dve mladé dievčatá Patrícia Junasová a Alexandra Mrvová, pre ktoré to boli prvé majstrovstvá nestačili na svoje staršie súperky a prehrali. Junasová s Marosiovou z Košíc 4:6 3:6 a Mrvová s Ježovou 0:6 1:6. Obidve si potom zahrali spolu štvorhru kde sa im podarilo v dramatickom zápase vyhrať v troch setoch a postúpiť medzi 16-tku. V ďalšom kole ale nestačili na tretí nasadený pár a prehrali aj keď bojovali až do konca.
Laure by som chcel poďakovať za výborné výkony a popriať jej aj o rok v staršej kategórii veľa úspechov, aby sa prebojovala znovu na tento turnaj. Paťke a Saške tieto majstrovstvá ukázali, ako majú na sebe pracovať, aby aj o rok či dva hrali na tomto turnaji a pokúsili sa uspieť. Bola to pre nich veľká skúsenosť na ktorej sa dá stavať do budúcnosti.

Ing. Martin Junas, predseda TK ŠK Blava66