Stolný tenis v roku 2010

Stolnotenisový oddiel ukončil v apríli roku 2010 svoju 3.sezónu. Prvýkrát nás reprezentovali 2 družstvá – A- družstvo v 6.lige mužov a B- družstvo v 7.lige.
A-družstvo obsadilo celkové 3.miesto za suverénom súťaže Modrankou a tesne za Zavarom – s bilanciou 18 víťazstiev a 4 prehry. Celkovo mala 6.liga kvalitnejšiu úroveň oproti predchádzajúcemu ročníku. Za suverénnou Modrankou sme boli druhým najlepším družstvom, aj keď nás tesne predbehol Zavar (zásluhou našej tesnej prehry na Dobrej Vode). O skvalitnení súťaže hovorí napr. aj to, že Vrbové ´B´, ktoré minulú sezónu skončilo tesne pred nami, obsadilo v rovnakom zložení len 9.miesto, Červeník s najlepším hráčom súťaže Liptákom dokonca až 10.miesto.
K výraznému zlepšeniu oproti minulému ročníku prispela stabilizácia výkonnosti celého družstva. Družstvo ťažilo predovšetkým z vyrovnanosti všetkých hráčov pri vysokej percentuálnej úspešnosti. Takmer všetky zápasy sme odohrali v zostave – Miloš Rapant (úspešnosť 71,8% . 56 výhier/ 78 odohratých zápasov), Tibor Matovič (68,5% – 50/73), Jozef Čápka (66% – 58/88), Ľuboš Mráz (75% – 66/88). V niekoľkých zápasoch nastúpili aj hráči ´B´ družstva – Peter Gajarský, Pavol Heteš, Štefan Lehen a František Martonkovič.
V celkovom rebríčku 6.ligy obsadil Ľuboš Mráz 8.miesto, Miloš Rapant 11.miesto, Tibor Matovič 15.miesto a Jozef Čápka 17.miesto z 95 hráčov.
B- družstvo v svojej prvej sezóne obsadilo v 7.lige 4.miesto čo je pekný výsledok vzhľadom na zapracovávanie nových hráčov do mužstva. Pravidelné skúsenosti z predchádzajúcich dvoch ročníkov mali len dvaja hráči a je výborné že herné skúsenosti zo zápasov mohli získavať aj ďalší. B-družstvo bojovalo s Trebaticami ´B´ o 3.miesto, o ktoré sa pripravilo po tesnej domácej prehre 8:10 s týmto súperom.
Družstvo sa opieralo hlavne o výkony Petra Gajarského (úspešnosť 63% – 39 výhier/62 odohratých zápasov), Pavla Heteša (71,9% – 41/57), Štefana Lehena (58% – 36/62), ktorých vhodne dopĺňali Jozef Kubiš (31,8% – 14/44), Stanislav Škoda a Tomáš Gajarský. V druhej polovici kolektív doplnil František Martonkovič (60,7% – 17/28). V celkovom rebríčku 7.ligy obsadil Pavol Heteš 9.miesto, Peter Gajarský 13.miesto a Štefan Lehen 18.miesto z 80 hráčov.
V novej sezóne v 6. lige obsadili po prvej polovici súťaže prvé dve priečky nové družstvá v súťaži. Suverénom bola Viktória Trnava, ktorá absolvovala súťaž bez straty bodu. Bolo to očakávané, pretože mala vo svojich radoch najlepšieho hráča 2.ligy z minulej sezóny, hráča z 3.ligy ako aj hráčku z 1.ligy žien. Druhé miesto obsadil TTC Majcichov, ktorí pred rokmi bojoval v 3.lige. Naše družstvo bolo po polovici súťaže na 3. mieste tesne pred Zavarom. Prakticky celú súťaž sme absolvovali so štvoricou hráčov – Tibor Matovič, Miloš Rapant, Ľuboš Mráz a Jozef Čápka. V niektorých zápasoch nám pomohli hráči ´B´ družstva – Štefan Lehen, Peter Gajarský a František Martonkovič.
Poradie hráčov podľa úspešnosti – Jozef Čápka 75 % , 30 výhier/ 40 zápasov , 7. miesto v rebríčku súťaže, Ľuboš Mráz 68,2%, 30 / 44, 12.miesto, Tibor Matovič 65%, 26/40, 15. miesto, Miloš Rapant 39,5%, 15/38 , 29. miesto.
V tomto ročníku je zaujímavou aj druhá priečka, ktorá zaručuje baráž o postup s predposledným družstvom 5.ligy. Budeme sa snažiť o ňu zabojovať, aj keď máme 4-bodovú stratu na Majcichov
V 7. lige ´B´ družstvo obsadilo v základnej časti 2.miesto v 8-člennej skupine. Postúpilo tak do baráže o postup medzi 4 najlepšie družstvá. Tam sa stretne dvojkolovým systémom s Leopoldovom ´B´, Malženicami ´B´ a Macom Trnava ´D´ o 1.postupové miesto a 2.miesto zaručujúce baráž do 6.ligy s predposledným družstvom 6.ligy.
K lídrom družstva patrili – František Martonkovič 82,3% 28 výhier/34 zápasov, 3.miesto v rebríčku celej 7A.ligy, Peter Gajarský 76,6% 36/47, 5.miesto, Štefan Lehen 63,6%, 28/44, 10. miesto, Pavol Heteš 60%, 12/20. V zápasoch ešte nastupovali Jozef Kubiš, Stanislav Škoda, Tomáš Gajarský.
Pravidelne začiatkom roka organizujeme aj stolnotenisový turnaj, na 4.ročníku turnaja sa zúčastnil rekordný počet – 39 hráčov.
Neregistrovaní v počte 31 boli rozdelení do štyroch 6-členných mužských skupín a jednej 7-člennej skupiny žien a dievčat. Z každej skupiny postupovali dvaja najlepší do dvoch 5-členných štvrťfinálových skupín. Dvaja najlepší z každej štvrťfinálovej skupiny sa prebojovali do semifinále, víťazi potom do finále. V prvom semifinále porazil F.Vágovič minuloročného víťaza M.Horného 3:1, v druhom J.Mikuš porazil Ondreja Zachara 3:0. Víťazom finále sa po hladkom víťazstve 3:0 nad Jaroslavom Mikušom stal František Vágovič.
V kategórii registrovaných hráčov sa hralo systémom ´každý s každým´. Víťazom sa stal Jozef Čápka 6 výhier/1 prehra, pred Ľubošom Mrázom 5 výhier/2 prehry a Tiborom Matovičom 5 výhier/2 prehry.
Vyhodnotili sme aj kategóriu žien a dievčat v ktorej bez prehry triumfovala Lenka Matovičová.
Vo všeobecnosti možno povedať, že v stolnotenisových súťažiach si stále upevňujeme svoje pozície v popredí oboch súťaží. Nemožno nespomenúť fakt, že kvalita stolného tenisu rastie, pribúdajú stále nové družstvá v súťažiach. Od nového ročníka je predpoklad vytvorenia aj 8.ligy. V porovnaní so stavom pred štyrmi rokmi, kedy bolo len 6 líg, tak pribudlo až 24 nových družstiev. Už tomu chýba len postupová bodka od niektorého z našich družstiev. O tú sa určite budeme pokúšať aj naďalej.
Rastúci záujem o stolný tenis v našej obci dokazuje aj záujem o pravidelne organizovaný stolnotenisový turnaj neregistrovaných hráčov na začiatku kalendárneho roka , ako aj rastúci záujem detí ZŠ, ktoré pravidelne navštevujú stolnotenisový krúžok a začínajú sa častejšie objavovať aj na našich tréningoch. Dúfam, že tento trend bude trvalý a podarí sa nám vychovať kvalitných nasledovníkov.