Padali slovenské rekordy

Tretia aprílová sobota sa stala dejiskom Majstrovstiev Slovenska s medzinárodnou účasťou v tlaku na lavičke.
Zúčastnených bolo 66 pretekárov z piatich štátov.
Oddiel B.A.S.T. Jaslovské Bohunice na majstrovstvá nominoval troch pretekárov. Petra Matoviča vo váhovej kategórii do 90 kg, Radovana Tomašoviča vo váhovej kategórii do 100 kg. Obaja pretekári boli zaradení do juniorskej vekovej kategórie. Tretím pretekárom bol Ladislav Hricišče, ktorý štartoval vo váhovej kategórii do 90 kg. Ako prvý z trojice štartoval Radovan Tomašovič , svojimi výkonmi 140 kg, 145kg a 150 kg si vybojoval zlatú medajlu. Patrí mu poďakovanie za zodpovednú prípravu a pekný výkon v súťaži. Druhým pretekárom bol Peter Matovič , ktorý si svojimi výkonmi 140 kg, 147,5 kg a 150 kg , vybojoval bronzovú medajlu. Peťo sa ukázal ako skutočný bojovník , svoju česť zachraňoval v poslednom pokuse. Ďakujem chalanom za ich zodpovednú prípravu a pekné výsledky v súťaži.
Bola to ich prvá veľká súťaž. Nech títo mladí pretekári sú vzorom pre ďalšie nádejné mladé talenty. Svojimi výkonmi splnili limity na Majstrovstvá Európy.
Posledným tretím pretekárom v kategórii submaster bol Ladislav Hricišče. Prvým pokusom útočil na slovenský rekord 140 kg. Pokusmi 140 kg, 150 kg, 155 kg si vybojoval zlatú medajlu a posledný pokus je zároveň oficiálny slovenský rekord. Štvrtým dodatkovým pokusom 160 kg útočil na Európsky rekord, ten žiaľ nebol uznaný.

Tréner a predseda klubu B.A.S.T. Ladislav Hricišče po pretekoch poznamenal :
´Som nesmierne rád , že sa mi podarilo v Jaslovských Bohuniciach založiť oddiel silového trojboju v tlaku na lavičke. Našli sa tu ľudia, ktorí sú pre šport nadšený , tak ako aj ja. Za krátke obdobie sme ako oddiel prešli rôznymi zmenami. Každá zmena prináša úspechy ako aj neúspechy , som rád , že neúspechy a sklamania nás posunuli vpred. Sklamanie padá na hlavy starších pretekárov, ktorí by mali byť vzorom tým mladším. A poďakovanie patrí mladým pretekárom , ktorí mi urobili radosť. Prajem im mnoho športových úspechov a dlhý zdravý športový život.´

Ladislav Hricišče, predseda klubu B.A.S.T.