Coca-Cola Cup

V utorok, 21.apríla 2009, sa v areáli ŠK Blava uskutočnil tradičný turnaj COCA-COLA CUP, na ktorom sa zúčastnili aj žiaci našej školy – ZŠ Jaslovské Bohunice. Tím tvorili prevažne deviataci a ôsmaci, ale nechýbali ani siedmaci. Jeden šiestak a jeden štvrták dopĺňali zostavu. O organizáciu a plynulý priebeh sa postaral PeadDr. Ľudovít Žambokréthy, ktorý zároveň viedol naše družstvo.
Prvý zápas proti žiakom ZŠ Kátlovce sa niesol vo veľmi neistom duchu. Názory žiakov boli rôzne, chvíľami sa zdalo, že obrana oboch tímov sa nedá zlomiť, ale aj tak sa Ivanovi Kolenovi podarilo dostať loptu do brány súpera. Zápas skončil víťazstvom domácich.
Ďalší zápas sa viedol proti športovej výprave zo ZŠ Dechtice, kde aj navzdory prvému gólu zo strany súpera, sa chlapcom po únavnom dni podarilo vybojovať víťazstvo 3:1.
Náš posledný zápas, ale nie posledný zápas turnaja, proti slabšiemu družstvu zo ZŠ Dobrá Voda skončil opäť víťazstvom našich, 3:0. Útoky súpera neboli také ostré a počet striel na našu bránu nebol veľký. Týmto úspechom naše družstvo postúpilo do 2.kola COCA-COLA CUP-u.
Za pevnú vôľu a odhodlanie ďakujeme pánovi učiteľovi Ľudovítovi Žambokréthymu, ako aj pánovi Mgr. Danielovi Horváthovi, ktorý prišiel morálne a znalosťami futbalovej taktiky podporiť našich chlapcov. Poďakovanie tiež patrí vedeniu ŠK-Blava Jaslovské Bohunice za prepožičanie priestorov štadióna.
Našim futbalistom želám, aby aj naďalej postupovali čo najvyššie.

Marek Hanáček, 9.ročník