Mikulášsky turnaj detí

V sobotu 4.12.2010 sa konal v priestoroch športového areálu, v tenisových halách druhý ročník ,,Mikulášskeho turnaja detí´ v kategórii do 7 a do 9 rokov organizovaný výborom tenisového klubu TK ŠK Blava Jaslovské Bohunice. Turnaja sa zúčastnili deti z blízkeho okolia: Trnavy, Piešťan, Veľkých Kostolian, Hlohovca, Leopoldova, Červeníka a Jaslovských Bohuníc. Účasť bola veľmi vysoká, až 40 detí sa zapojilo do prekrásnych súbojov. Po prezentácii boli deťom rozdané sladké mikulášske balíčky a mohol sa začať turnaj. V jednej hale hrali deti do 7 rokov na dvoch dvorcoch a v druhej hale prebiehali zápasy detí do 9 rokov.
Zápasy za podpory rodičov a fandením detí boli do posledných chvíľ vyrovnané a neraz rozhodovala jedna loptička. Dievčatám kraľovala a celý turnaj vyhrala Natália Nádaská z TK ŠK Blava Jaslovské Bohunice. Vo svojich zápasoch nenašla ani jednu premožiteľku. Na druhom mieste skončila pekne hrajúca Alexandra Gubánová z Leopoldova. Veľkým prekvapením turnaja a poriadnou dávkou talentu sa prezentovala iba 6 ročná Romanka Zelenayová z Piešťan. Na turnaji obsadila tretie miesto.
Medzi chlapcami sa víťazom stal Peter Kučera z TK ŠK Blava Jaslovské Bohunice. Po dráme v skupine a takisto vo vyraďovacej fáze mal Peter najpevnejšie nervy a v súboji o prvé miesto porazil svojho partnera zo súťaže družstiev Davida Danišku z Veľkých Kostolian. Na treťom mieste skončil Matúš Urban z Piešťan, ktorý v súboji o tretie miesto porazil Matúša Barcaja.
V kategórii do 9 rokov hrali zápasy medzi sebou chlapci aj dievčatá. V dvoch skupinách sa hrali zaujímavé zápasy. Prvé tri miesta nakoniec obsadili chlapci, ktorým veľmi dobre odolávala Nina Mičová z Piešťan. Na prvom mieste skončil Adrián Kopál z Piešťan, na druhom Peter Gnébus a na treťom Ronald Vnuk z Veľkých Kostolian.
Poďakovanie za organizáciu a pomoc pri turnaji patrí výboru TK, rodičom detí ako aj Martinovi Krajčovičovi a Igorovi Cepkovi pri rozhodovaní zápasov.
Turnaj naplnil očakávanie, urobil veľkú radosť deťom peknými darčekmi, súperením medzi sebou, utužením kamarátstva. Už teraz sa tešíme na budúci tretí ročník.

Fotogaleria

Ing. Martin Junas, predseda VV TK