Detský Davis Cup a FED Cup do 7 rokov

Dňa 6.11.2010 prebehlo v Trnave na SOU energetickom regionálne kolo západoslovenského regiónu v súťaži družstiev detí do 7 rokov. V tomto roku postavil klub ŠK Blava po prvýkrát vo svojej krátkej histórii družstvo chlapcov v zložení Peter Kučera, Matúš Barcaj / vnuk trénera, ktorý trénuje striedavo v Trnave a v JB/ a na hosťovanie hráč David Daniška z Veľkých Kostolian. Dá sa konštatovať, že to bol festival hráčov z JB, ktorí vyhrali všetky zápasy a získali titul regionálneho majstra západoslovenského regiónu ako prvé vidiecke družstvo v histórii tejto súťaže v kategórii chlapcov. V dievčatách sme túto súťaž už vyhrali v roku 2007.
Vstup do súťaže bol veľmi ťažký, ako prvý súper nastúpilo družstvo z Topoľčian s ambíciami postúpiť minimálne do finále tejto súťaže. Ale naši hráči po veľmi dobrom výkone porazili súpera 3:1.Druhý zápas v skupine so Senicou ´B´ bol formalitou a po víťazstve 3:0 sme postúpili do semifinále. Tam nás čakal nepríjemný súper, a to Senica ´A´, s ktorou sme prehrali iba zápas vo štvorhre a po celkovom víťazstve 3:1 sme postúpili do finále.
Súperom našich chlapcov, ktorí tvorili veľmi dobrý kolektív, vzájomne sa neustále povzbudzovali, boli Levice, ktoré podľa môjho názoru podľa predchádzajúcich výkonov boli favoritom celej súťaže. Zápas bol veľmi dramatický, vstup sa nám vydaril, keď Peter Kučera vyhral prvú dvojhru. Potom David Daniška podľa očakávania prehral druhú dvojhru a hrala sa neuveriteľne dramatická štvorhra, v ktorej sme až do stavu 7:7 ťahali za kratší koniec, ale záver sa nám vydaril a vyhrali sme ju 11:8. Potom nastúpil Matúš Barcaj proti jednotke z Levíc a čakal sa jednostranný priebeh, ale opak bol pravdou, zápas bol dramatický až do konca a Levičan ho s vypätím všetkých síl vyhral 11:8. K poslednému a rozhodujúcemu zápasu nastúpil David Daniška, ktorý bol favoritom tohto duelu, ale zodpovednosť za družstvo mu zväzovala trochu ruky a nohy, no napriek tomu zvládol záver zápasu a po výhre 11:7 sme mohli zdvihnúť nad hlavu pohár určený pre víťaza celej súťaže.
V súťaži dievčat vyhrali tohto roku dievčatá z Veľkých Kostolian, u ktorých hosťovala naša hráčka Natália Nádaská, ktorá podľa môjho názoru bola jednoznačne najlepšou hráčkou celej časti dievčenskej súťaže, vyhrala všetky zápasy a svojou trpezlivou hrou a psychickou odolnosťou, v ktorej urobila minimum chýb, úplne deprimovala všetky svoje súperky. Myslím si, že mala najväčší podiel na víťazstve tohto družstva.
Tento turnaj nám potvrdil, že o budúcnosť mládežníckeho tenisu v ŠK Blava nemusíme mať obavy.

Ing. Igor Cepko, tréner