Majstrovstvá Slovenska a Česka v silovom trojboji

MAJSTROVSTVÁ  SLOVENSKA  A  ČESKA  V  SILOVOM  TROJBOJI .

Tretí spoločný šampionát v silovom trojboji Slovákov a Čechov, zástupcov svetovej federácie WUAP sa uskutočnil v Galante 2.5.2015 už nielen v kategórii EQUIPPED ale aj RAW.

Šampionát bol rozdelený do dvoch dní, prvý deň prebiehali súťaže v silovom trojboji RAW, druhý deň súťaž v silovom trojboji EQ.

V rámci „MEMORIÁLU JURAJA GYEVÁTA“, ktorý bol súčasťou šampionátu boli ocenení najlepší pretekári v kategórii masters v RAW aj EQ.

Spolu sa šampionátu zúčastnilo 68 lifterov zo Slovenska a Česka. Bez ohľadu na prísnosť rozhodcov len dvaja pretekári museli skončiť súťaž bez zapísaného výsledku v trojboji. Značí to dobrú pripravenosť pretekárov na samotnú súťaž, ale aj dôsledné rešpektovanie prísnych pravidiel.

Oddiel silového trojboja a tlaku na lavičke B.A.S.T. Jaslovské Bohunice 1928 mal v kategórii RAW jedného pretekára Daniela Milkova pod vedením Ladislava Hriciščeho .

Daniel štartoval v kategórii tineger vo váhovej kategórii do 110 kg. Ako prvou súťažnou disciplínou bol drep. Prvý pokus sme naložili 200 kg. Úspešne, druhý pokus 210 kg bol platný od všetkých troch rozhodcov, v treťom pokuse sme útočili na Slovenský a Európsky rekord 220 kg. Žiaľ technicky sme ho nezvládli najlepšie, pokus nebol uznaný. Druhou súťažnou disciplínou bol tlak na lavičke ( benchpress ). Tu musím poznamenať nakoľko v minulosti som rozhodoval, že verdikty niektorých rozhodcov boli až moc prísne. Prvý pokus 140 kg nám rozhodcovia neuznali kvôli technickému prevedeniu, v druhom pokuse sme opakovali váhu 140 kg. A úspešne. Tretí pokus bol opäť útok na Slovenský rekord 150 kg. Žiaľ neúspešne . Poriadne nás to rozhodilo a hlavne Daniela. A toto bola parketa pre starého pretekára a trénera v jednej osobe Ladislava Hriciščeho, aby opäť vrátil do hry Daniela Milkova. Motivácia bola silnejšia ako emócie a Daniel pokračoval v poslednej disciplíne a tou bol mŕtvy ťah . Pokusmi 200 kg, 210 kg a 235 kg. Sme urobili Slovenský rekord a rozhodcom sme ukázali, že aj bez ich pomoci vieme robiť výsledky a rekordy. Daniel celkovo vo svojej kategórii vybojoval zlato a stal sa Majstrom Slovenska ako tineger a v absolutke získal štvrté nepopulárne miesto rozdielom dvoch bodov, čo bola práca rozhodcov. Odchádzali sme s konštatovaním, že nespravodlivosť nie je len v živote ale aj v športe.

 

Ladislav Hricišče, člen B.A.S.T. klubu