Hodnotenie A mužstva

Mužstvo som prevzal sedem kôl pred koncom súťaže, kedy bolo ešte všetko otvorené a čakali nás náročné zápasy o zotrvanie v súťaži, nakoľko až do posledného kola nebolo jasné koľko mužstiev bude zostupovať. Pri mojom nástupe som našiel oklieštené mužstvo, ktoré tvorilo 13 hráčov + 2 dorastenci. Nakoľko sa súťaž chýlila k záveru a nebolo možné doplnenie kádra, bolo treba pracovať s tým čo sa tu nachádzalo. Prvoradou úlohou bolo mužstvo nakopnúť po fyzickej stránke a prispôsobiť alebo nájsť herný systém, ktorý by najlepšie vyhovoval danému zloženiu mužstva. Už v prvých dňoch bolo jasné, že mužstvo má svoju kvalitu, čo dokazovalo v tréningovom procese aj v zápasoch. Ale problémom bola psychická odolnosť a disciplína  mužstva v zápasoch. Daným príkladom môže byť zápas vo Vrbovom, kde sa do polčasu vyhrávalo o dva góly, ale ani za takéhoto stavu mužstvo nebolo schopné doviesť zápas do úspešného konca. Ďalšími príkladmi môžu byť zápasy v Prečíne a Malženiciach,  kde sme sa aj v predzápasovej príprave venovali určitým veciam ale to čo bolo povedané v kabíne už po nástupe na ihrisko neplatilo. Niektorí hráči sa zbytočne venovali veciam , na ktoré boli dopredu upozorňovaní. Tým pádom ich koncentrácia nebola na požadovanej úrovni , čo nás v konečnom dôsledku stálo lepší výsledok. Aby som nebol len kritický, odohrali sme aj kvalitné zápasy.  Medzi najvydarenejšie, čo som pri mužstve patria domáce zápasy s Partizánskym a Bánovcami. Hlavne druhý zápas bol kvalitný a od tohto by sme sa chceli odraziť.

Čo sa týka hráčov, tak medzi tých s najstabilnejšou formou, čo som pri mužstve patrili Matejkovič, Jakubička, Sekera a Broš, ostatní striedali lepšie výkony s horšími a našou úlohou bude stabilizovať ich výkonnosť. Dúfam, že sa nám to v letnej príprave vhodnými tréningovými jednotkami aj podarí. Dlhší tréningový a zápasový výpadok sa prejavil najmä  na Samuelovi Poláčkovi.  Verím však tomu, že pri plnom zdraví a poriadnom tréningu bude patriť medzi hráčov, ktorí budú patriť k oporám mužstva. Celkovo, ako som už napísal kvalita tu je a vhodným doplnením a kvalitným tréningovým procesom sa  mužstvo určite posunie vyššie. Máme rozrobených a oslovených viacerých hráčov z rôznych súťaží a uvidíme, ktorých z nich sa nám podarí sfinalizovať. Musím však dodať ,že v dnešnej dobe pri terajšom prestupovom poriadku  je to veľmi náročné.  Hľadáme hráčov do každej formácie, nakoľko potrebujeme zvýšiť konkurenciu v mužstve a na hráčov  vyvíjať  tlak, aby si nikto nebol istý svojim miestom… Mužstvo potrebujeme trošku oživiť a zrýchliť.

Letnú prípravu zahájime 6.7.(streda)  a výlučne sa bude odvíjať v domácich podmienkach, kde máme vytvorené perfektné podmienky, či už sa to týka tréningových plôch, alebo regenerácie. Čo by za takéto podmienky dali mužstvá z vyšších súťaží. Na tréning budeme využívať okrem ihrísk aj miestny park a posilňovňu. Potrebujeme poriadne dobiť baterky, nakoľko nás čaká náročná jeseň. Počas prípravy odohráme aj niekoľko prípravných zápasov + jeden pohárový v ktorých by sme si v praxi chceli otestovať nových hráčov a postupne vykryštalizovať zostavu na prvý ligový zápas.

tréner: Patrik Maron