Naši najmenší, v oblasti najlepší!

Jarná časť súťaže prípraviek ObFZ Trnava, ročník 2009/2010
Po zimnej príprave sme absolvovali tri majstrovské turnaje. Štvrté kolo na domácej pôde, piate v Leopoldove a šieste v Šúrovciach. Tento ročník 2009/2010 vyzeral z môjho pohľadu úspešne. Som rád, že sa v mužstve zvýšila konkurencia a stále prichádzajú noví hráči nielen z Bohuníc, ale aj z okolitých dedín. Som spokojný aj s dochádzkou na tréningy. Chlapci sa tešia a trénujú s nadšením. Trénovali sme v telocvični, na umelej tráve, ale aj na hlavnom ihrisku. Veľký dôraz kladieme na prácu s loptou, prihrávku, spracovanie a vedenie lopty, hru hlavou, autové vhadzovanie, ale aj na disciplínu hráčov. Dali sme dokopy veľmi dobrú partiu, čo sa ukázalo aj na výsledkoch. Vyhrali sme všetky tri turnaje a postúpili sme do semifinále, v ktorom sme sa stretli s mužstvami Lara Hlohovec a s mužstvom z Trebatíc. Zápasy sme odohrali na domácom trávniku s umelou trávou. Obidva zápasy sme dotiahli do víťazného konca, Lara Hlohovec – ŠK Blava 1:3, ŠK Blava – Trebatice 2:1 a postúpili sme do finále, ktoré sa uskutočnilo na štadióne v Trebaticiach. Finálový zápas sme odohrali s dobre hrajúcou Suchou n./P. V prvom polčase mal súper loptu viac na svojich kopačkách a vypracovali si viac sľubných šancí, ale v bránke sme mali veľmi dobre chytajúceho Dominika Barbuša, ktorý za svoj chrbát nepustil loptu a polčas sa skončil bezgólovou remízou. Do druhého polčasu sme nastúpili ako druhé mužstvo. Začali sme viacej behať, kombinovať a lepšie dostupovať k súperovi, čo sa nám vyplatilo a po individuálnej akcii Danka Dvoráka, sme vyhrávali 1:0. Súpera sme nepustili do žiadnej šance a zatlačili sme ich pred vlastnú bránku a po skrumáži sa najlepšie zorientoval Vladko Hrabovský a zvýšil na 2:0. Chlapci si domov priniesli krásny pohár a medaile. Okrem prvého miesta sme získali ocenenie najlepšieho brankára Dominika Barbuša a najlepšieho hráča Danka Dvoráka, ktorí si za tieto výkony prevzali peknú sošku futbalistu. Všetkým chlapcom navždy zostane príjemná spomienka na partiu, na víťazstvo na príjemné posedenie za spevu pri zmrzline.
Chcem poďakovať všetkým chlapcom za výbornú reprezentáciu ŠK Blava a obce Jaslovské Bohunice. Ďalej ďakujem vedeniu ŠK Blava a trénerovi mladších žiakov Marekovi Juhászovi a jeho vedúcemu Ľubomírovi Matovičovi a rodičom, ktorí sa zúčastňujú tréningov a zápasov, za pomoc a podporu.
Zostava: Matej Palšovič, Denis Balun, Matúš Kusý, Peter Temer, Denis Škoda, Martin Sekera, Emanuel Toráč, Daniel Dvorák, Radoslav Malý, Andrej Hrebenár, Adam Kurek, Denis Čapkovič, Šimon Horváth, Patrik Sýkora, Dominik Demovič, Erik Matovič, Patrik Kavoň, Dominik Kocán, Viliam Vrbovský, Peter Kučera, Andrej Hrebenár, Bartošovič Andrej, Nikolas Roman, tréner- Juraj Bachňák, 1.vedúci – Martin Kurek, 2.vedúci – Viliam Čapkovič.

4.kolo
ŠK Blava – OŠK Šúrovce 4:2 (4:0)
Góly: Erik Matovič 3, Emanuel Toráč
ŠK Blava – MTK Leopoldov 10:1 (8:0)
Góly: Adam Kurek, Erik Matovič 3, Radoslav Malý, Emanuel Toráč 2, Peter Kučera, Denis Škoda 2.
MTK Leopoldov – OŠK Šúrovce 0:5

5.kolo
MTK Leopoldov – ŠK Blava 2:10 (2:6)
Góly: Šimon Horváth 2, Erik Matovič, Adam Kurek, Denis Balun, Daniel Dvorák 3, Martin Sekera 2.
OŠK Šúrovce – ŠK Blava 0:4 (0:2)
Góly: Daniel Dvorák 3, Peter Temer