27.kolo IV.ligy (dorast): Nováky – ŠK Blava 0:4

Góly: Nemček Mário 2, Vavrinec Dušan, Gajarský Michal

Našich dorastencov čakal v nedeľu ďalší z nepríjemných súperov Nováky. Skoré ranné vstávanie ,dlhá cesta a ťažké futbalové prostredie, (Nováky stratili v tomto ročníku doma len dva body po remíze s Piešťanmi v15-tom kole 1:1) tieto tri faktory mohli mať vplyv na výkon nášho mužstva a sami sme boli zvedavý ako to zvládnu. V prvých minútach zápasu hrali chlapci trochu nervózne a veľkou mierov k tomu prispel aj hlavný rozhodca svojimi niekedy čudnými rozhodnutiami. Tento stav trval ale iba krátko. Potom sa kvalitatívny rozdiel medzi mužstvami prejavil. Chlapci striasli počiatočnú nervozitu ,hrali uvoľnene a súpera prevýšili po všetkých stránkach a góly nedali na seba dlho čakať. Prvý gól padol po veľmi peknej akcii ,keď strede ihriska vybojoval loptu Ľ.Krivánek našiel M.Nemčeka milimetrovou prihrávkou
a ten prekonal domáceho brankára prudkou strelou k pravej tyči 0:1. Náš súper ťažil iba s množstva štandardných situácií v okolí našej šestnástky ,ktoré niekedy aj na počudovanie domácich divákov rozhodca pískal. Všetky tieto nebezpečné situácie riešil z prehľadom brankár M.Matovič. A potom znova udrelo naše mužstvo M.Machovič našiel prihrávkou za obranu nabiehajúceho nášho najlepšieho hráča na ihrisku M.Nemčeka a ten krásne preloboval domáceho vybiehajúceho brankára 0:2. Aj v druhom polčase naši chlapci dominovali a tretí gól nedal na seba dlho čakať, po centri do šestnástky sa k lopte dostal D.Velšic a strelou ponad brankára upravil skóre na 0:3.Domáci mali v druhom polčase iba jednu šancu ,keď ich hráč vystrelil z päťky ale náš brankár reflexívne nohou strelu vyrazil
.Následne prišla séria našich nepremenených šancí keď najväčšiu mal M.Gajarský , ale jeho samostatný nájazd brankár chytil .Čo sa mu nepodarilo na prvý krát na druhý to spravil už sto percentne obhodil brankára a bolo to 0:4. Po tomto góle náš súper už úplne odpadol a zápas sa už dohrával v našej plnej réžii. Cesta domou bola veselá a všetci sme boli radi že si svoj náskok pred Piešťanmi udržali. V ďalšom kole privítame na našom ihrisku Moravany, je to súper ktorý sa postaral o jednu z našich troch prehier v tomto ročníku. Preto všetkých fanúšikov pozývame na futbalové stretnutie našich chlapcov v nedeľu o 14.30 hod.