Návrat Kamila Kopúnka a hatrrick Daniela Dvoráka

Návrat po 3,5 ročnej pauze bývalého reprezentanta Kamila Kopúnka a hattrick Daniela Dvoráka.
V 1.kole 4.ligy majstrovstvá regiónu ZsFZ v súťažnom ročníku 2022/2023 sme na domácom ihrisku privítali mužstvo ŠK 1923 Gabčíkovo. Hosťujúce mužstvo v minulej sezóne skončilo na 1.mieste, kde po 30 odohratých zápasoch v 4.lige JV neokúsil prehru s bilanciou 24 výhier a 6 remíz so skóre 95:10 suverénne ovládol svoju súťaž. To budilo pred samotným zápasov veľký rešpekt a predikovalo veľmi slušný a kvalitný zápas. Konfrontácia nových mužstiev v novovzniknutej súťaži je veľkým lákadlom pre všetkých a otestovanie jednotlivých mužstiev v súťažných zápasoch, ktoré budú náročné.
Samotný zápas sme nezačali najlepšie keď hostia sa ujali vedenia už v 3 minúte, keď po rýchlom brejku skóroval z hranice pokutového územia hosťujúci Tamáš Méry 0:1.
Naše mužstvo to zaskočilo a dostávalo sa z tejto situácie až do 30 minúty, kde sa samotná hra začala vyrovnávať. Za zmienku stojí ešte zákrok domáceho brankára Kolenu, ktorý v 28 minúte zneškodnil výbornú šancu hostí.Po tomto momente sa hra vyrovnala a v 38 minúte po vyhratom hlavičkovom súboji Miroslava Sedláka sa za obranu hostí dostal Michal Halmo, ktorý nedal hosťujúcemu brankárovi šancu a vyrovnal 1:1. Hostia znervózneli čo sme využili na vedúcu gól v zápase a v 44 minúte v tesnej blízkosti brankára prekonal zakončením Daniel Dvorák 2:1.
Tak sa skončil aj prvý polčas stretnutia.
Do druhého dejstva sa hosťujúce mužstvo snažilo hrať nátlakovú hru a vyrovnať skóre stretnutia čo sa im podarilo po peknej kombinačnej akcii v 61 minúte jurajom Prágaiom 2:2. ale už o necelých 6 minút po chybnej rozohrávke hosťujúcej obrany finálnom prihrávkou Adama Barboríka ktorý vysunul k samostatnému nájazdu Daniela Dvoráka a ten nezaváhal a vsietil popod vybiehajúce ho brankára 3:2. Daniel Dvorák dokončil svoj hattrick v 80 minúte, keď po krásnej prihrávke od Kamila Kopúnka asi z 25 metrov vymietol šibenicu hosťujúcej brány a stanovil výsledkový rezultát 1.kola na konečných 4:2.
Chlapci ukázali svoje odhodlanie, bojovnosť a nechali na ihrisku zo seba všetko za čo im patrí veľká vďaka a po prvom kole sme zvíťazili na domácom ihrisku a vstúpili do novej sezóny víťazne s 3 bodmi na našom konte. Chceme sa poďakovať aj hosťujúcemu mužstvu ŠK 1923 Gabčíkovo, ktorí prispel svojim výkonom ku kvalitnému priebehu hry a aj ku korektnému správaniu počas celého zápasu a touto cestou im prajeme veľa športových úspechov.
ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice do toho!!!

ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice – ŠK 1923 Gabčíkovo 4:2 (2:1), góly: Halmo MIchal, Daniel Dvorák 3, Tamáš Méry, Juraj Prágai