Majstrovstvá Slovenka v tlaku na lavičke

Dňa 15.03.2008 boli Jaslovské Bohunice dejiskom zápolenia bojov powerlifterov v tlaku na lavičke a silového trojboju .
Pod záštitou AWPC Slovakia a obcou Jaslovské Bohunice sa konali ´Majstrovstvá Slovenska´ s medzinárodnou účasťou. Celkovo bolo prihlásených 70 pretekárov z piatich štátov Európy. Zápolenie prebiehalo v dvoch dňoch. V sobotu (15.03.2008) sa pretekalo v tlaku na lavičke a v nedeľu (16.03.2008) v silovom trojboji.
V sobotňajšom tlaku na lavičke nominoval tréner ŠK Blava B.A.S.T. Ladislav Hricišče štyroch pretekárov. V kategórii do 75kg Jána Sobola (junior) a Miroslava Barteka (open) pretekári. Ján Sobol pretekal ako junior vo váhovej kategórii do 75 kg a výkonom 95kg obsadil prvé miesto. Miroslav Bartek pretekal v kategórii open do 75kg a obsadil prvé miesto výkonom 150kg. Celkovo na Rešly obsadil tretie miesto. Medzi juniormi sme mali ešte jedného pretekára , ktorý bojoval vo váhovej kategórii do 82,5kg , bol to Miloš Sýkora , ktorý svojím výkonom 110 kg obsadil prvé miesto. Za povšimnutia hodné stojí to, že chalani pretekali bez superdresov.
V poslednej kategórii submasters do 82,5 kg pretekal najstarší z pretekárov zo štvorice Ladislav Hricišče , ktorý výkonom 145 kg obsadil druhé miesto. Práve tento pretekár figuroval v druhom dni majstrovstiev Slovenska v úlohe rozhodcu a doplnil tým rozhodcovský zbor o zastúpenie ŠK Blava B.A.S.T.
Celkovo sme získali tri zlaté a jednu striebornú medailu.
Ako vidí celý priebeh pretekov tréner B.A.S.T. Ladislav Hricišče:
´Predovšetkým sa chcem poďakovať pretekárom a starostovi obce Jaslovské Bohunice p. Petrovi Ryškovi, ktorý nám umožnil absolvovať tieto preteky a nemalou mierou sa podujal pomôcť k účinkovaniu na danom podujatí. Našou snahou bude zlepšovať naďalej naše výkony a týmto prispejeme k rozvoju novozaloženého klubu B.A.S.T.´.
Poďakovanie patrí aj p. Ondrejovi Kmošenovi , ktorý sa nám snažil vytvoriť optimálne podmienky k tréningovému pôsobeniu. Touto cestou mu želám skoré uzdravenie a mnoho športových úspechov.

Ladislav Hricišče