Hodnotenie zápasu 2.kola Gbely-ŠK Blava 1928 J.Bohunice

V 2.kole sme vycestovali na zápas do Gbelov. Začiatok zápasu sa odohrával v medzi šestnástkovom priestore, ale v 16.minute sme po odvrátení štandartnej situácie nepostrážili hráča domácich a po centri hlavičkou domáci skórovali 1:0. Po obdržanom góle sme sa konečne viac osmelili a pri pressingu a chybe domáceho hráča sme sa dostali do úniku, kde Michal Halmo našiel pred bránou Daniela Dvoráka a bolo vyrovnané. O 3 minúty sme po výborne zahranom rohu Lukáša Buchanca už viedli 2:1, keď hlavičkoval Filip Zemko. Súper sa dostal ešte do jedného úniku ale ten v sklze zastavil brankár Dominik Kolena. V druhom dejstve sme si chceli víťazstvo ustrážiť, ale hrali sme trošku bojazlivo a nakoniec sa nám to vypomstilo, keď Gbely vyrovnali strelou z hranice 16tky. Veľká škoda nevyužitých druho polčasových brejkových stuácií, ktoré teraz po remízovom verdikte mrzia dvojnásobne. Ale futbal a šport nie je len o víťazstvách, ktoré by sme samozrejme chceli všetci. Musíme si tiež uvedomiť, že sa mužstvo stále medzi sebou zoznamuje a buduje, keďže počas letnej prestávky k nám pribudlo 8 nových hráčov, čo tiež potrebuje  svoj čas či už v tréningovom procese a následne v majstrovských zápasoch. Už teraz sa tešíme na ďaľší zápas s Lehotou.

Tréner: Marek Maška